Na stránkach momentálne prebieha údržba. Pre nákup, prosím prejdite na fitness-store.sk
Pon-Pia - 8:00-16:00     +421 911 336 625      info@solid-fitness.cz
DOPRAVA ZDARMA již od 3000 Kč
EXPERTI V OBORU
SERVIS A MONTÁŽ u zákazníka
PŘÍMI DOVOZCE do ČR
30 DNÍ na vrácení zboží
NADSTANDARTNÍ ZÁRUKY

Jak si vybrat běžecký pás ?

Jak neudělat 15 chyb při koupi běžeckého trenažéru, abyste nevyhodili peníze do koše

Běžecké trenažéry patří rozhodně mezi nejoblíbenější cvičební nástroje v rámci celého spektra populace. Cvičí na nich s oblibou ženy i muži. Neobejdou se bez něj teenageři, ale i senioři. Rozhodně pomáhá profesionálním sportovcům, ale i amatérům. Je prostě všestranným pomocníkem při získávání kondice, nebo upevňování, zda znovu získávání zdraví po operacích, příp. úrazech. No a neobejdeme se bez něj při formování postavy a redukci hmotnosti.

Co je vlastně běžecký trenažér, nebo i podobně nazýván běžecký pás?
Je to typ trenažéru, pomocí, kterého můžeme provádět běh, příp. chůzi v interiéru.

Bežecký pás

Chůze a tedy i zrychlená chůze - běh, je pro člověka naprosto přirozeným pohybem a proto zároveň i nezbytným. Prokrvuje se při něm svalstvo, zrychluje dýchací rytmus, činnost srdce. To vše ve správném poměru má významný vliv na tělesnou kondici, ale zároveň je také prevencí před dnes tak populárními civilizačními chorobami, které ve významné míře způsobuje nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nesprávné složení stravy.
Je vynikající, když se rozhodneme, že jdeme udělat něco pro své zdraví a milujeme pohyb - ať už chůzi nebo běh - ale co když nám to nedovoluje realizovat například rozložení pracovní doby, či nepřítomnost vhodného areálu, daleko do parku, lesa a to již nemluvíme o tom, že ne každý v oblibě běhat v dešti, nebo zimě.

Ale je zde řešení !!! Všechny tyto komplikace (někdy i výmluvy, přiznejme si) nám velmi pohodlně dokáže vyřešit právě běžecký trenažér. Eliminuje všechny nepříznivé vlivy počasí, předchází zraněním v členitém terénu v exteriéru (a umožní Vám běžet po rovině, ale i do kopce), je připraven k použití v kterékoliv hodině dne. Dokáže Vám zároveň měřit a vyhodnocovat intenzitu tréninku, čímž Vám pomáhá vytvářet velmi důležitý motivační faktor.
Právě kvůli všem těmto pozitivům si běžecké trenažéry kupují jednak lidé, kteří mají rádi procházky, běh ve volné přírodě, ale nedovoluje jim to počasí, roční období, pracovní vytíženost, nebo zdravotní stav. Je vyhledávaným pomocníkem pro sportovních začátečníky, ale i aktivní sportovce a nezbytný pro profesionální sportovce.
V neposlední řadě je běžecký pás používán i při rekonvalescenci po úrazech, příp. operacích pohybového aparátu. Je součástí vybavení každého lepšího fyziatrické-rehabilitačního oddělení.


Běžecké trenažéry se podle technických parametrů rozdělují do 3 úrovní:

 • Domácí - jsou určeny pro použití v domácnosti, při jejich konstrukci se počítá, že budou používány denně cca 2 hodiny,
 • Klubové - jsou určeny pro kluby, penziony, hotely, wellness centra, kde by měly být používány denně cca 4 - 6 hodin,
 • Profesionální - jsou určeny pro komerční posilovny a musí snést i 24 hodinový provoz.


Profesionální běžecké trenažéry, jak je znáte lze z fitness center, jsou již mechanicky a elektronicky složité technické zařízení, které mají např. vlastní chlazení motoru, samomazná běžecké plochy a velmi kvalitní odpružení.
Kvalitní běžecký trenažér může poskytnout bezpečný a zábavný způsob pro celou rodinu na cestě ke zdravému životnímu stylu. Proto je velmi důležité vybrat správný běžecký pás, na základě konkrétních cílů.
Protože víme, že výběr vhodného běžeckého trenažéru, tedy takového, který splní v plném rozsahu všechny Vaše očekávání, není jednoduchá věc, budeme se Vám snažit poradit, jak neudělat 15 chyb při jeho výběru.


1.Kdo bude na běžeckém trenažéru cvičit?

Plánujete cvičit sám / a, nebo s partnerem / kou, případně celá rodina? Pokud bude trenažér využívat několik osob je třeba vybírat s ohledem na maximální zatížení. Tedy je třeba znát hmotnost nejtěžšího cvičícího a přidat ještě rezervu 30%, aby stroj nefungoval v hraničních parametrech. Více o nosnosti trenažéru si povíme v bodě č.9.

Tip: Při koupi trenažéru si důkladně promyslete, KDO bude na něm cvičit. Pokud vás bude víc, tak byste to měli vzít v úvahu, aby se nestalo, že to váš trenažér výkonově nebude zvládat. Čím více lidí bude na něm cvičit, tím musí zvládnout vyšší počet "pracovních hodin".


2.Jak často plánujete cvičit na běžeckém trenažéru?

Tak, jak jsme již zmínili, domácí běžecké trenažéry jsou stavěny na denní zátěž cca 2 hodiny, takže je třeba předem zvážit, kolik osob bude na něm cvičit a jak intenzivně. Netřeba podceňovat tento faktor, neboť v případě sportovně založené rodiny počet provozních hodin se velmi snadno dostane nad tuto hranici, což se samozřejmě projeví na životnosti tohoto zařízení.

Jen pro příklad. Běžecké pásy americké značky XTERRA jsou výrobcem testovány na minimální výdrž 2500 hodin. Co v praxi znamená, že pokud byste cvičili každý den 1 hodinu, trenažér bez problémů vydrží 7 let používání.

Tip: Pokud patříte k začátečníkům a plánujete běhavé většinou venku a běžecký trenažér máte jen jako doplněk, stačí Vám i základny běžecký trenažér. Nicméně pokud plánujete trenažér využívat pravidelně i každý den, minimální cenová hranice je od 1000 EUR. Takový trenažér má už technické parametry na pravidelný trénink.

3. Základní parametry běžeckého trenažéru


Rádi Vám pomůžeme zorientovat se v technických parametrech běžeckého trenažéru. Parametry, které je třeba si všímat při jeho výběru jsou zejména:

 • Výkon motoru
 • Sklon běžecké plochy
 • Velikost běžecké plochy
 • Rychlost běžeckého trenažéru
 • Počítač běžeckého trenažéru a programové vybavení
 • Měření tepové frekvence
 • Nosnost
 • Mazání běžecké plochy
 • Skládání a přesun
 • Montáž a servis
 • Záruka

Těch parametrů je docela dost, však? Nevadí, pokusíme se Vám je trochu přiblížit a tím Vám ulehčit samotný výběr.


4. Výkon motoru


Srdcem každého běžeckého pásu je jeho motor. Lidově řečeno, čím silnější motor, tím větší výkon motoru a tím delší životnost trenažéru. Výkon motoru je uvedeno v koňských silách, nebudeme Vás unavovat definicí výkonu jedné koňské síly (HP), raději si řekněme, že tento výkon se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 1 - 6 HP.
Někteří výrobci uvádějí i dvě hodnoty a to výkon trvalý a výkon maximální. V praxi toto označení vypadá např. takto 3HP / max5,5HP.

Motor bežeckého pasu


To znamená, že motor zvládá podávat trvale výkon o síle 3 koňských sil, ale dokáže např. při změně rychlosti vyvinout i výkon o síle 5,5 koňských sil. Nejčastěji výrobci uvádějí jen maximální výkon.

Je třeba mít ujasnění sportovní záměr, tj jak často plánujete cvičit, kolik budete cvičit. Takové nejjednodušší pravidlo platné pro domácí trénink je, že motor má mít výkon alespoň 2 HP.

Ještě zmíním, že v nabídce se vyskytují i běžecké pásy bezmotorové, to znamená, že na pohyb pásu se využívá pohyb nohama samotného cvičícího. Doporučujeme je rozhodně pouze v případě, že je chcete používat na trénink chůze. Běžet na takovém trenažéru je velmi nepohodlné.


5. Sklon běžecké plochy


Sklon běžecké plochy, nebo úhel, slouží k simulaci běhu nebo chůze do kopce. Tím zreálnit Vaše cvičení oproti podmínkám v exteriéru a zároveň vytváří potřebné pobídky pro svalstvo. Tato hodnota bývá při běžeckých trenažérech udávána v% - tech. Standardně mívají jednotlivé modely tuto hodnotu v rozmezí 0 - 20%. Základní domácí běžecké trenažéry mají sklon v rozmezí 0 - 10%.

V nabídce jsou běžecké pásy na kterých si sklon musíte nastavovat ručně. To v praxi znamená, že pokud chcete změnit sklon běžecké plochy, musíte sjet z pásu, manuálně nastavit jiný sklon a znovu nastoupit na pás. Nejčastěji takové modely umožňují nastavit 3 úrovně sklonu. Je to rozhodně méně uživatelsky komfortní, což se však zase odrazí na nižší ceně tohoto pásu.

Pokud však plánujete běžecký pás využívat pravidelně, rozhodně doporučujeme pás s elektronickým nastavováním sklonu. Ten si pak pohodlně nastavujete na displeji, nebo i přímo na madlech - rukojetích trenažéru.


6. Velikost běžecké plochy

V praxi platí jednoduché pravidlo, čím větší rozměr běžecké plochy, tím větší komfort při používání a tím menší pravděpodobnost zranění. Tento parametr bývá často podceňován, ale třeba si zároveň uvědomit, že vyšší cvičenci mají i delší krok při chůzi a to už ani nemluvě o běhu. Tehdy se významně zvětšuje délka kroku. Délka běžecké plochy se běžně pohybuje v rozmezí 120 - 165 cm.

Rozměr bežecké plochy


Velmi důležitá je také šířka běžecké plochy, bývá cca od 40 - 60 cm. Pokud máte dostatečně širokou běžeckou plochu (alespoň 45 cm) nemusíte věnovat takovou pozornost vybočení během běhu, při kterém byste se dostali mimo běžeckou plochu (riziko úrazu).
Ze zkušeností doporučujeme na klasický "domácí" trénink volit šířku alespoň 45 cm a délku 140 cm. Pod takový rozměr běžecké plochy kupujete trenažér na úkor komfortu, jako při chůzi, tak při běhu. Samozřejmě, čím větší je běžecká plocha, tím větší je i celkový rozměr běžeckého pásu. Někdy je nutné proto volit určité kompromisy mezi jednotlivými parametry.

Tip: Na rozměr běžecké plochy dávejte větší pozor pokud je Vaše výška nad 180 cm. Vyšší postavy totiž dělají delší kroky, mají větší chodidla a podobně. Běžecký trenažér nekupujete na jeden rok, ale jako partnera na dlouhodobé tréninky. Volte tedy co největší rozměr běžecké plochy v dané cenové hladině Vašeho rozpočtu. Rozměr běžecké plochy upřednostněte před počtem programů trenažéru !!!


7. Počítač běžeckého trenažéru a programové vybavení

Počítač běžeckého trenažeru


Většina běžeckých trenažérů má LCD displeje pro zobrazování aktuálních tréninkových hodnot, jako jsou např. čas, ujetá vzdálenost, rychlost, sklon, počet spálených kalorií, tepová frekvence a pod. Ty kvalitnější běžecké pásy mají již zabudované plnobarevné displeje s větší nabídkou zobrazovaných údajů, případně nabízejí i možnost sledování tv programu, mají propojení na IPod, MP3 atd.

Počítač s připojením MP3


Je třeba si uvědomit, že displej běžeckého pásu, resp. jeho konzola obsahuje v podstatě počítač, který vyhodnocuje Váš trénink, sleduje několik údajů a řídí jednotlivé technické parametry pro správný chod. Pomocí displeje probíhá i volba jednotlivých přednastavených programů, případně tvorba vlastního programu a také manuální volba jednotlivých parametrů, jako jsou rychlost a sklon.

Tip: Volte přehledné displeje, které mají zabudované i rychlé volby pro rychlost a sklon. Je to velmi praktické!


Počet programů je jedním ze základních parametrů, které se uvádějí při každém běžeckém trenažéru. Tento parametr však nenajdete u mechanických pásech, na kolik neobsahují motor a proto není možné počítačem ovládat rychlost, příp. sklon. U nich musíte tyto parametry měnit ručně. U ostatních běžeckých pásech všech cenových kategorií je již v nabídce několik přednastavených programů. Běžný počet se pohybuje od 5 a více, záleží na konkrétní značky a modelu.

Program v jednoduchosti řečeno znamená předdefinovaný profil trati, což znamená simulaci běhu v přírodě s terénními nerovnostmi. Například program P1 Vám postupně zvyšuje rychlost a sklon. Program P2 Vám na 5 min zvýší rychlost na 8 km / h, následně na 2 min. zvýší na 10 km / h a zbývajících 20 minut upraví rychlost na 4 km / h. V těchto jednotlivých časových úsecích samozřejmě mění i sklon běžecké plochy.

Každý program určuje jiný profil trati. Který program budete využívat je již na Vás, je třeba jej volit is přihlédnutím na cíl Vašeho tréninku, např. zda chcete redukovat tukové zásoby, nebo nabírat sílu. Dnes jsou v nabídce běžecké pásy, které lze připojit např. k Google Maps a na obrazovce sledujete pomocí Google Street View reálnou situaci a počítač běžeckého trenažéru řídí parametry nastavení podle reálného profilu terénu ve skutečnosti. Samozřejmě, tyto modely jsou z vyšších cenových kategorií.

Obecně platí, čím vyšší počet programů, tím lepší výběr nejvhodnějšího programu pro Vás. Samozřejmě ani při jednom běžeckém trenažéru nesmí chybět manuální program, kde si rychlost a sklon nastavujete dle vlastní potřeby v reálném čase, případně máte možnost navolit si profil tratě individuálně.

Z komerčních posiloven máme odpozorováno, že klienti i tak nejvíce používají manuální režim. Zřejmě to souvisí s tím, že výkonnost každého jednotlivce v jednotlivých dnech kolísá, ba do konce i v různých časových pásmech dne. A tak manuální nastavení jednotlivých parametrů může nejspolehlivější kopírovat Vaši momentální fyzickou dispozici.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na pulsem ovládané programy. Mají označení HRC (Heart Rate Control). Tyto programy využívají uživatelé, kteří mají jasně stanovené cíle, jako je např. budování tělesné kondice, nebo spalování přebytečných tukových zásob.

Při cvičení totiž velká část uživatelů dělá základní chybu, kterou je nesledovaných vlastní tepové frekvence. Chcete-li například spalovat tuky, je třeba cvičit delší časový úsek (více než 20 min.) A na nižší tepové frekvenci (55% - 65% vaší maximální tepové frekvenci). Velká část cvičenců je přesvědčena, že když trénuje při vysoké tepové frekvenci a jsou celí mokří, spalují tuky. Ve skutečnosti spalují cukry. (Samozřejmě, v jednoduchosti řečeno ☺)

Naopak, pokud chcete budovat svou fyzickou kondici, musíte trénovat při vysoké tepové frekvenci (75% - 90% maximální tepové frekvenci). Pro dosažení optimálního požadovaného výsledku je proto nutné používat HRC programy.

Způsob jak si stanovit maximální tepovou frekvenci je jednoduchý. Od čísla 220 odečtěte svůj věk v letech. Čili pokud máte např. 35 let Vaše maximální tepová frekvence je 220 - 35 = 185. Z této hodnoty si již víte pak procentním výpočtem stanovit optimální tepovou frekvenci dle cíli cvičení.

Tip: Z nabídky běžeckých trenažérů si vybírejte ty, které mají vestavěné tepové programy.


8. Měření tepové frekvence


Tak, jak jsme v předchozím bodě zmínili, měření tepové frekvence je důležitou součástí při získávání vytouženého cíle, ať je jím už odbourávání tuku a formování postavy, nebo fyzická zdatnost a kondice.
Dnes již všechny běžecké pásy umožňují měření tepové frekvence. Každý model to umožňuje pomocí snímačů umístěných na držadlech - pevných rukojetích. Takto měřené hodnoty můžete považovat za přibližné, i když u dražších modelů jsou relativně přesné.


Běh nebo chůze s rukama trvale položenými na rukojetích není vůbec příjemná a proto vyšší modely běžeckých pásů již mají v sobě integrované snímače hrudních pásů, které pak naměřené hodnoty poskytují samotnému počítači trenažéru, který na základě nich (při HRC programů) upravuje celý tréninkový režim, resp. nastavení jednotlivých parametrů jako jsou rychlost a sklon běžecké plochy.

Pokud trenažér nemá tepem řízené programy, jste pomocí displeje informováni o vaší aktuální tepové frekvenci a na základě tohoto údaje si už víte pak ručně upravit jednotlivá nastavení. V zásadě platí, že pokud potřebujete tepovou frekvenci zvýšit, tak potřebujete nastavit vyšší hodnotu rychlosti. Pokud Vám je již hodnota rychlosti nepříjemná, nezvyšujte ji dál, ale zvyšujte sklon běžecké plochy. Při tréninku velmi rychle pochopíte tento mechanismus, řiďte se podle kondice a pocitů.

Samotné hrudní pásy jsou někdy součástí balení, někdy je třeba si je zakoupit zvlášť. Každý prodejce je má určitě v nabídce. Pokud již máte nějaký sporttester, který obsahuje hrudní pás (např. Značky POLAR) není nutné kupovat další. Tento sporttester se spáruje se snímačem umístěném v běžeckém trenažéru a Vy navíc můžete plně využívat i všechny funkce sporttesteru (např. Si dokážou pamatovat historii jednotlivých tréninků).

Hrudní pás


Tip: Upřednostněte běžecký trenažér se zabudovaným přijímačem pro hrudní pásy. Je to investice do budoucnosti. Všechny kvalitní běžecké trenažéry mají takový přijímač v základním provedení.


9. Nosnost běžeckého trenažéru


Významným parametrem, který uvádějí všichni výrobci je maximální hmotnost uživatele. Mějte stále na paměti, že je třeba navýšit hodnotu hmotnosti nejtěžšího uživatele alespoň o 30% jeho tělesné hmotnosti a tak vybírat běžecký trenažér. Např. pokud vážíte 90 kg, vybírejte pás s nosností 120 kg a ne s nosností 100 kg. Při takovém postupu Vám pak bude sloužit trenažér k Vaší spokojenosti dlouhou dobu.

Základní modely mají nosnost 100 kg. Při vyšších řadách jednotlivých modelů tato hodnota narůstá na 120, 135, 150 a až 180 kg. I další technické parametry, jako např. způsob odpružení jsou přímo úměrné nosnosti. Samotné odpružení běžeckého pásu je velmi důležité, protože tlumí rázy prováděny chodidly při běhu a samozřejmě chrání Váš pohybový aparát a tlumí hlučnost.
Obecně platí, čím dražší běžecký pás, tím kvalitnější odpružení (měkčí). Je obrovský rozdíl mezi odpružením při běžeckém pásu za 10 000 Kč a za 40 000 Kč. Pokud plánujete cvičit dlouhodobě a pravidelně, nešetřete, vrátí se Vám to na kloubovém aparátu, nakolik se klouby méně namáhají.


10. Mazání běžecké plochy

Materiál běžecké plochy je během provozování běžeckého trenažéru mechanicky namáhán třením o podkladové desky a rotační válce. Z tohoto důvodu je třeba běžeckou plochu pravidelně mazat. Olej na mazání je většinou součástí balení, pokud ne, tak v návodu k používání najdete doporučenou značku. Také tam najdete i přesný postup a intervaly v jakých je třeba tuto pravidelnou údržbu provádět.

Vyšší modely běžeckých pásů a komerční pásy mají již nainstalovány samomazná desky a jsou v podstatě v tomto směru bezúdržbové.

Tip: Běžeckou desku mažte pravidelně a kontrolujte ji. Při správné údržbě Vám vydrží roky!


11. Skládání a přesun běžeckého trenažéru

Běžné běžecké pásy pro domácí použití a také většina pásů z kategorie klubových umožňují uživateli po skončení cvičení minimalizaci nároků na plochu a jejich běžecká plocha se dá velmi snadno zvednout do horizontální polohy. Tím se výrazným způsobem minimalizuje prostor, který Vám bude pás zabírat v době, kdy na něm necvičíte.

Zvedani bezecke plochy


Na cvičení ho znovu připravíte jednoduchým uvolněním aretačního mechanismu a pás se volně a pomalu sklopí do pracovní polohy pomocí hydraulických tlumičů. Celý tento proces probíhá bezhlučně.

Takové běžecké pásy se dají i snadno přemísťovat v zvednutím poloze pomocí integrovaných válečků nebo ložisek. Jsou vyvážené tak, aby s nimi mohli snadno a bezpečně manipulovat i osoby něžnějšího pohlaví. Nemusíte se tedy bát, že běžecký pás s váhou 150 kg, nebudete vědět sklopit. Zvládnete to i jednou rukou. Stejně jednoduše lze trenažér na kolečkách přesunout, avšak již se dvěma rukama.


12. Montáž a servis běžeckého trenažéru

Při koupi běžeckého pásu sledujte i to, zda prodejce poskytuje montáž. Ne všichni jsme domácí kutilové s plnou skříní všelijakého nářadí. I když výrobci většinou dodávají k trenažérem nářadí pomocí kterého zvládnete montáž, je určitě rozumné obrátit se na odborníky. Budete mít jistotu, že trenažér je správně smontován a bude Vám sloužit k plné spokojenosti.

Další důležitou otázkou, na kterou si žádejte odpověď od prodejce je, zda poskytuje záruční a pozáruční servis přímo u zákazníka.

Představte si, že se vyskytne nějaká technická závada (i trenažér je přece jen stroj a může se pokazit) a Vy najednou musíte doručit třeba 120 kg trenažér do servisu, který je několik set kilometrů vzdálený. Problém vzniká už jen při snesení tohoto trenažéru např. z 8. patra a co potom dál? Doručení kurýrem Vás může stát i několik tisíc korun.

Tomuto všemu se vyhnete, pokud si vyberete prodejce, který tuto službu poskytuje. Tehdy je to naprosto komfortní. Zvednete telefon, objednáte si na určitou hodinu servis a o ostatní se již postarají servisní technici. Někteří prodejci zajišťují i pravidelné servisní prohlídky, informujte se na takovou možnost. Rozhodně se to vyplatí!

Montaz u zakaznika  Montaz u zakaznika 2

Tip: Běžecké trenažéry kupujte jen u prodejců, který Vám umí zajistit servis na místě a poskytují i montáž produktů. Budou mít mnohem větší zkušenosti ohledně samotných produktů, jelikož jim prošly rukama !!!


13. Záruka na běžecký trenažér

U nás je zákonná záruční doba 24 měsíců. Někteří výrobci poskytují na své výrobky prodlouženou záruční dobu na 3 nebo až 5 let. V takovém případě si prověřte, zda se záruka vztahuje na celý běžecký pás, nebo jen na některé jeho části. Je možné, že delší záruční doba platí jen např. na rám výrobku.

V Čechách a na Slovensku je bohužel pravidlem, že prodejci uvádějí 5 letou záruku. Avšak jen v podmínkách o záruce se dozvíte, že platí jen na rám výrobku a na zbývající části je záruka 24 měsíců. Naštěstí se u nás prodávají i značky, které poskytují vyšší záruky na jednotlivé části. Například špička mezi běžeckými trenžérmi SPIRIT FITNESS poskytuje doživotní záruku na rám produktu !!!.

Tip: Ověřte si u prodejce, zda se 5-letá záruka vztahuje na celý trenažér nebo jen na jeho části. Píšeme 5 letá, neboť toto bývá lákadlem u většiny značek.


14. Značka běžeckého trenažéru

Na trhu najdeme několik výrobců běžeckých pásů. Pro Vaši koupi doporučujeme ověřené světové značky, které nabízejí své výrobky již desítky let a najdou se mezi i takové, které v oblasti sportu produkují již více než 100 let. Mezi nejznámější značky v celosvětovém měřítku patří: SPIRIT FITNESS (USA), XTERRA (USA), SOLE FITNESS (USA), LIFE FITNESS (USA), Hammer (Germany), FINNLO (Germany), FINNLO MAXIMUM (Germany), ENDURANCE FITNESS (USA), KETTLER (Germany), BH FITNESS (Spain), TUNTURI (Fin), LIFESPAN (USA), CYBEX (USA) NORDIC TRACK (USA)

Americké značky trenažérů patří mezi špičku a to z důvodu velkého domácího trhu a poptávky již od 50-tých let. Za tyto roky nasbírali obrovské množství zkušeností a fitness trh v USA, je největší na světě.

Tip: Pokud hledáte běžecký trenažér vysoké kvality na pravidelné tréninky, doporučujeme nejlepší běžecké trenažéry značky SPIRIT FITNESS.


15. Cena běžeckého trenažéru

Cena běžeckého pásu je přímo úměrná jeho kvalitě, tak jak je to u většiny výrobků. Samozřejmě na cenu má vliv i renomé konkrétní značky a záruky, které k běžeckému trenažeru poskytuje.
Volte produkt, který bude pro Vás a pro účel, který chcete dosáhnout optimální.

Tip: Kvalitní běžecké trenažéry vhodně na každodenní domácí trénink začínají od 25 000 Kč.


Velmi rádi jsme se s vámi podělili o naše dlouholeté zkušenosti ve fitness oboru, ve kterém pracujeme již od roku 2008. Věříme, že uvedené informace byly pro vás užitečné a pomohou vám při výběru vašeho ideálního společníka, který vám pomůže při naplňování vašeho cíle nebo snú, ať už jde o vysněnou postavu, vynikající kondici, nebo vyřešení zdravotních problémů.

Naše společnost je přímým dovozcem několika značek a také výhradním distributorem do České Republiky a na Slovensko.
Pon-Pia - 8:00-16:00     +421 911 336 625      info@solid-fitness.cz
Paypal MasterCard Visa Maestro MasterCard Electronic Visa Pay Dinners Club International
© 2016-2018 Solid-fitness.cz | Invex Trade, s.r.o. | Všechna práva vyhrazená.