Na stránkach momentálne prebieha údržba. Pre nákup, prosím prejdite na fitness-store.sk
Pon-Pia - 8:00-16:00     +421 911 336 625      info@solid-fitness.cz
DOPRAVA ZDARMA již od 3000 Kč
EXPERTI V OBORU
SERVIS A MONTÁŽ u zákazníka
PŘÍMI DOVOZCE do ČR
30 DNÍ na vrácení zboží
NADSTANDARTNÍ ZÁRUKY

Jak si vybrat posilovací věž

Jak vybrat posilovací věž?

Posilovací věž je multifunkční stanovisko, kde můžete procvičit několik cviků a všechny jeho konstrukční prvky jsou připevněny na jednom hlavním rámu. Na trhu existuje nespočet variant, provedení a výrobců. Jak se v nich zorientovat?

Posilovaci vez BODY SOLID G6B

Posilovací věž je víceúčelové zařízení pro posílení více svalových partií.
Před koupí byste si měli položit následující otázky a podle nich posilovací věž vybrat.

Kdo bude na posilovací věži cvičit?

  • jedna osoba, dvě, celá rodina ...
Jak často plánujete na posilovací věži cvičit?
  • Každý den, občas ...

Váš rozpočet na koupi posilovací věži.

  • Cena posilovací věži je přímo úměrná její konstrukci. Jaký je v konstrukci posilovací věže rozdíl, si uvedeme níže.

Při velkém množství posilovacích zařízení na trhu není snadné se zorientovat. Z tohoto důvodu si uvedeme nejdůležitější parametry, na které je třeba dávat pozor při výběru. Posilovací věž není levné zařízení a určitě by Vás později mrzelo, že vybrána zařízení dle Vašich představ.


Zátěž posilovací věže

Posilovací věže mají dva standardní typy zátěže.

Posilovací věže s cihličkami - jsou posilovací věže vybaveny nejčastěji kovovými cihličkami, kterými si jednoduše volíte vyšší nebo nižší zátěž. Tuto zátěž si měníte zasunutím kovového kolíku, který určujete počet cihliček, které zvedáte. Při výběru posilovací věži s cihličkami si dávejte pozor na materiál. Levné posilovací věže mají cihličky vyrobené z cementu, který je obalený plastem. Tyto cihličky mohou při nesprávné manipulaci prasknout. Kvalitnější modely mají zátěžové cihličky kovové.

Posilovací věže na kotouče - jsou posilovací věže vybaveny trny pro osazení kotoučů. Většina takových posilovacích strojů má nastavitelnou velikost trnů pro různé průměry otvorů na kotoučích (nebo je možné přikoupit převodníky). Případně jsou specializované s průměrem jen na olympijské kotouče. Výhodou posilovacích věží na kotouče je vyšší míra zátěže, kterou je možné si naskládat podle potřeby. Nevýhodou je potřeba mít k dispozici větší množství kotoučů a skládání a nakládání potřebné váhy.

Při posilovacích věží si dávejte extra pozor na samotnou hmotnost zátěže, která je v balení. Levné posilovací věže mají v balení například 45 kg nebo 60 kg zátěže. Pomocí kladek se může tato hmotnost radikálně snížit a až při cvičení na věži za 12 000 Kč zjistíte, že ani maximální zátěž Vám nestačí. Posilovací věže do 15 000 Kč doporučujeme spíše pro teenegerovském posilování. Kvalitní posilovací věže mají zátěž 70,80,90 kilogramů a spolu s převody mohou dosáhnout zátěž až 110 kg.

Pokud s cvičením teprve začínáte, určitě si řeknete, že Vám na začátek stačí i menší váha. V tomto případě si prověřte, zda daná posilovací věž má možnost doplnění závaží a v případě, že v budoucnu budete potřebovat závaží doplnit, stačí jej zakoupit. Toto není možné automaticky při všech posilovacích věžích, jelikož musí být přizpůsobeny i lanka, kladky a celá konstrukce s ohledem na bezpečnost cvičence.

Posilovaci vez na cihlicky  Posilovaci vez na kotouce


Kladky posilovací věže

Samozřejmostí každého posilovací věže jsou kladky. Při kladkách rozlišujeme několik parametrů. Nejzákladnější modely jsou vybaveny kladkami bez ložisek. V praxi to znamená méne plynulý pohyb. Posilovací věže vybavené s ložiskovými kladkami mají přirozený a hladký pohyb. Samozřejmostí je i delší životnost. Pokud plánujete koupit posilovací věž na dlouhodobé využívání, určitě zakupte věž na cvičení s kladkami osazenými ložisky. Například model od americké značky BODY SOLID FUSION 600.

Běžnou praxí jsou posilovací věže osazeny kladkami z plastu. Levné modely mají měkčí plast, který se časem může sedřít. Určitě je nerozpadnou za 1 měsíc, toho se bát nemusíte. Kvalitnější posilovací věže, většinou již s ložisky mají tvrdší plasty. Naprostou špičkou jsou hliníkové kladky. Hliníkové kladky používá například americký výrobce Tuff Stuff při svém modely Tuff Stuff AXT 5. Případne limitované edice BODY SOLID.


Ergonomie posilovací věže

Samostatnou kapitolou při posilovacích věžích je ergonomie. Každý člověk má jinou váhu, výšku, délku rukou, nohou atd. Při výběru si všímejte i takové detaily jako jsou: nastavitelné sedlo (výška), nastavitelná opěrka (úhel), možnosti nastavení úhlů jednotlivých stanovišť atd.

Levné posilovací věže nemají nastavitelné ani sedadlo, ani zádovou opěrku. V praxi to může znamenat, že se Vám nepodaří jednotlivé cviky správně provádět.

Všímejte si i různé možnosti uchopení, adaptéry, které jsou součástí balení, kvalitní čalounění částí apod.

Ergonomie posilovaci veze Ergonomie posilovaci veze 2

Ergonomie posilovaci vez Posilovaci vez - ergonomie


Prostorové nároky posilovací věže

Mít dostatek prostoru je základním předpokladem před koupí posilovací věže. Dobře si změřte délku, šířku a hlavně výšku prostoru, kde chcete posilovací věž umístit. Kvalitní zařízení má po smontování váhu i 300 kg, což znamená těžkou, ba přímo nemožnou manipulaci po smontování.
Pokud nekupujete posilovací věž se všemi vychytávkami jako například boční kladka, adaptér na břicho, adaptér na záda, přídavný leg press a podobně, změřte si prostor předem. V případě, že byste tyto doplňky chtěli koupit později, nemusí se Vám vejít do stanoveného prostoru.

Posilovaci vez BODY SOLID G10B s prislusenstvim

Montáž a servis posilovací veže

Při koupi posilovací věže sledujte i to, zda prodejce poskytuje montáž. Ne všichni jsme domácí kutilové s plnou skříní všelijakého nářadí. I když výrobci většinou dodávají k trenažérem nářadí pomocí kterého zvládnete montáž, je určitě rozumné obrátit se na odborníky. Budete mít jistotu, že posilovací věž je správně smontovaná a bude Vám sloužit k plné spokojenosti.

Další důležitou otázkou, na kterou si žádejte odpověď od prodejce je, zda poskytuje záruční a pozáruční servis přímo u zákazníka. Někteří prodejci zajišťují i pravidelné servisní prohlídky, informujte se na takovou možnost. Rozhodně se to vyplatí!

Montaz posilovaci veze Montaz posilovaci veze 2

Záruka na posilovací věž

U nás je zákonná záruční doba 24 měsíců. Někteří výrobci poskytují na své výrobky prodlouženou záruční dobu na 3 nebo až 5 let. V takovém případě si prověřte, zda se záruka vztahuje na celou posilovací věž, nebo jen na některé jeho části. Je možné, že delší záruční doba platí jen např. na rám výrobku.

V Čechách a na Slovensku je bohužel pravidlem, že prodejci uvádějí 5 letou záruku. Avšak jen v podmínkách o záruce se dozvíte, že platí jen na rám výrobku a na zbývající části je záruka 24 měsíců. Naštěstí se u nás prodávají i značky, které poskytují vyšší záruky na jednotlivé části. Například špička mezi posilovacími věžami BODY SOLID, nebo BODYCRAFT poskytuje doživotní záruku na rám produktu!!!.

Tip: Ověřte si u prodejce, zda se 5-letá záruka vztahuje na celou věž nebo jen na jeho části. Píšeme 5 letá, neboť toto bývá lákadlem u většiny značek.

Značka posilovacích věží

Na trhu najdeme několik výrobců posilovacích stanic. Pro Vaši koupi doporučujeme ověřené světové značky, které nabízejí své výrobky již desítky let a najdou se mezi i takové, které v oblasti sportu produkují již více než 100 let. Mezi nejznámější značky v celosvětovém měřítku patří: BODY SOLID (USA), BODYCRAFT (USA), LIFE FITNESS (USA), Hammer (Germany), FINNLO (Germany), FINNLO MAXIMUM (Germany), KETTLER (Germany), BH FITNESS (Spain), TUNTURI (Fin),  TUFF STUFF (USA).

Americké značky patří mezi špičku a to z důvodu velkého domácího trhu a poptávky již od 50-tých let. Za tyto roky nasbírali obrovské množství zkušeností a fitness trh v USA, je největší na světě.

Velmi rádi jsme se s vámi podělili o naše dlouholeté zkušenosti ve fitness oboru, ve kterém pracujeme již od roku 2008. Věříme, že uvedené informace byly pro vás užitečné a pomohou vám při výběru vašeho ideálního společníka, který vám pomůže při naplňování vašeho cíle nebo snú, ať už jde o vysněnou postavu, vynikající kondici, nebo vyřešení zdravotních problémů. Naše společnost je přímým dovozcem několika značek a také výhradním distributorem do České Republiky a na Slovensko.

Taktéž dodávame produkty naším zákazníkům z Rakouska, Německa a zbytku EU.

Pon-Pia - 8:00-16:00     +421 911 336 625      info@solid-fitness.cz
Paypal MasterCard Visa Maestro MasterCard Electronic Visa Pay Dinners Club International
© 2016-2018 Solid-fitness.cz | Invex Trade, s.r.o. | Všechna práva vyhrazená.