Na stránkach momentálne prebieha údržba. Pre nákup, prosím prejdite na fitness-store.sk
Pon-Pia - 8:00-16:00     +421 911 336 625      info@solid-fitness.cz
DOPRAVA ZDARMA již od 3000 Kč
EXPERTI V OBORU
SERVIS A MONTÁŽ u zákazníka
PŘÍMI DOVOZCE do ČR
30 DNÍ na vrácení zboží
NADSTANDARTNÍ ZÁRUKY

Jak vybrat veslovací trenažér?

V první řadě je dobré uvést, že veslovací trenažér se někdy nazývá také veslařský trenažér nebo trenažér na veslování. Veslovací trenažér je moderní zařízení pro procvičení celého těla, především však slouží ke cvičení kardiovaskulárního systému. V dnešní době jsou veslovací trenažéry velmi oblíbené ať už pro udržování kondici v domácím prostředí, nebo pro aktivní trénink.

Veslovaci trenazer INFINIT IR9

Před koupí byste si měli položit následující otázky a podle nich veslovací trenažér vybrat.

Kdo bude na veslovacím trenažéru cvičit?

  • jedna osoba, dvě, celá rodina ...
Jak často plánujete na veslařském trenažéru cvičit?
  • hodinu denně, dvě hodiny, 3x týdně po jedné hodině a podobně ...

Výška a váha osob, které budou na veslovacím trenažéru cvičit?

  • Nejvyšší osoba má 170 cm, 190 cm, váhu 60 kg, 90 kg nebo 120 kg.

Váš rozpočet na koupi veslovacího trenažéru.

  • Cena veslovacího trenažéru je přímo úměrná jeho konstrukci. Jaký je v konstrukci veslovacího trenažéru rozdíl, si uvedeme níže.

Velký vliv na cenu veslovacího trenažéru má jeho konstrukce. Základní parametry, které si při výběru toho správného veslovacího trenažéru třeba všímat jsou:

  • Brzdný nebo odporový systém veslovacího trenažéru
  • Konstrukce veslovacího trenažéru
  • Počítač veslovacího trenažéru
  • Nosnost veslovacího trenažéru
  • Značka veslovacího trenažéru
  • Záruka a servis na veslovací trenažér

Pojďme si tedy projít podrobněji každý jeden parametr. Na první pohled se může zdát, že jsou všechny veslovací trenažéry stejné a při výběru se orientujeme převážně podle ceny, což je samozřejmě omyl.


Brzdný nebo odporový systém veslovacího trenažéru

V současnosti je na trhu několik typů veslovacích trenažérů. Jejich konstrukce je vázána na odporový brzdný systém. Momentálně najdete veslovací trenažéry s hydraulickým odporem, magnetickým, vodním, vzduchovým, indukčním nebo s jejich kombinací. Každý z těchto systémů má své plusy a minusy. Projdeme si tedy každý zvlášť:

Hydraulický veslovací trenažér - Tento typ konstrukce je rozměrově menší, což je výhodou při používání v malých bytech. Jak odporové médium slouží hydraulické písty. Velkou nevýhodou je minimální možnost nastavování zátěže, krátky pojezd a v podstatě žádné motivační programy. Veslovací trenažéry s tímto typem brzdného systému najdete v nabídce od cca 2 500 kč do 10 000 Kč. Patří tedy mezi nejzákladnejší veslovací trenažéry na trhu.

Hydraulicky veslovaci trenazer

Magnetický veslovací trenažér - Tento typ je nejrozšířenějším na českém trhu. Stejný typ brzdného systému využívají i eliptické trenažéry. Samotný veslovací trenažér má setrvačník, při kterém je umístěn magnet. Výhodou je lepší a jednoduchá nastavitelnost zátěže. Konstrukce takového veslovacího trenažéru je pevnější a veslování napodobuje veslování ve veslici. U tohoto typu se rozdělují veslovací trenažéry na manuální a elektronické. Při manuálních ovládáte zátěž pomocí otočného kolečka. Při elektronických nastavujete zátěž pomocí počítače. Výhodou elektronického veslovacího trenažéru je větší počet stupňů zátěže, plus programové vybavení.

Magneticky veslovaci trenazer

Vodní veslovací trenažér - Tento typ veslovacího trenažéru je v západním světě velmi populární právě kvůli svému vodnímu vzhledu. Průkopníkem v tomto směru je značka FIRSTDEGREE. Jako odporové médium slouží voda, která se nachází v plastovém bubnu. Tento buben je rozdělen na 2 části a voda se přelévá z jedné části do druhé. V jedné z těchto částí se nacházejí lopatky, které Vám vytvářejí odpor. Výhodou je přirozený pohyb a pocit veslování na opravdové vodě. Nevýhodou je vyšší hlučnost, jelikož při veslování vzniká hluk od lopatek a nízka intenzita zátěže.

Vodni veslovaci trenazer

Vzduchově magnetický veslovací trenažér - Tento typ veslovacího trenažéru patří mezi absolutní špičku. Jako odpor slouží setrvačník, který je po obvodu osazen lopatkami. Zátěž si nastavujete pomocí počítače a při veslování uslyšíte zvuk jako při klasickém veslování a příjemně Vás ovívá. Tyto trenažéry mají velmi stabilní a kvalitní konstrukci s dlouhým pojezdem, což znamená že jsou vhodné pro jakkoli vysoké postavy. Mezi absolutní špičku v dané kategorii patří například model SPIRIT FITNESS R800 nebo INFINITI R-100, který má navíc ovládání zátěže přímo na rukojetích. Tento model využívají při trénincích špičkový světoví atleti, jakož i držitelé zlatých medailí ve veslování. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na znacku Concept, ktera díky skvělým marketingu je znama po celém světě.

Vzduchovo magneticky veslovaci trenazer

Indukční veslovací trenažér - Tento typ veslovacího trenažéru má indukční brzdný systém. Velkou výhodou je tichý chod s plynulou regulací zátěže a vysoká životnost. Cenově patří mezi nejdražší modely a na trhu ho má zabudovaný například Kettler Coach E.

Indukcni veslovaci trenazer Kettler Coach E

Konstrukce veslovacího trenažéru

Důležitým prvkem veslařského trenažéru je jeho samotná konstrukce. Nejzákladnější veslovací trenažéry mají konstrukci rozměrově menší, avšak na úkor kvality.

Při konstrukci je třeba sledovat celkový posed na veslovacím trenažéru. Velká část veslovacích trenažérů má konstrukci "při zemi". Kvalitní veslovací trenažéry mají posed ve výšce cca 50 cm, čímž simulují originální závodní veslice. Čím delší pojezd, tím větší záběr dosáhnete a při vyšší postavě i něco odcvičíte. Pokud máte výšku nad 180 cm, určitě vybírejte veslovací trenažéry s dlouhým pojezdem. Absolutní nevyhovujícím trenažérem v takovém případě jsou veslovací trenažéry s hydraulickým odporem, protože jejich konstrukce je malá.

Velká část trenažérů veslování je sklápěcích. Tento parametr si všímejte, pokud nemáte dostatek prostoru v bytě nebo domě. Některé veslovací trenažéry se totiž nedají sklopit a při rozložení zabírají mnoho místa. Důležitým prvkem je nosnost veslovacího trenažéru, která se pohybuje od 100 do 150 kg.

Sklopeni veslovaciho trenazeru


Počítač veslovacího trenažéru

Počítač nebo konzole veslovacího trenažéru je v dnešní době základním vybavením každého modelu. Při manuálně ovládaných veslovacích trenažérech (hydraulické, magnetické s manuálním ovládáním), Vám počítač zobrazuje základní údaje jako jsou: čas, rychlost, spálené kalorie a tepovou frekvenci. Při manuálních nebo mechanických trenažérech, které nevyžadují připojení do elektrické sítě, je počítač napájen klasickými bateriemi. Důležitým faktorem je nepodsvícený displej a malá obrazovka s údaji.

Při elektronicky ovládaných veslovacích trenažérech se pomocí počítače ovládá i samotná zátěž. Kvalitnější veslovací trenažéry mají i lépe vybavené počítače. Samotné počítače mohou být podsvícené pro lepší zobrazování dat, mohou mít různé velikosti displejů, větší nebo menší počet programů a doplňkové vybavení. V případě veslovacích trenažérů s programovým vybavením, tedy elektronickým ovládáním máte na výběr několik programů, které Vám mění intenzitu zátěže podle zvoleného programu. Samozřejmostí jsou i tepem řízené programy. Mezi doplňkové programové vybavení patří například závodní režimy, kde se závodíte se samotným počítačem a podobně.

Pocitac na baterie      Podsviceny displej


Nosnost veslovacího trenažéru

Nosnost veslovacího trenažéru je parametr, podle kterého snadno odhadnete kvalitu a robustnost samotné konstrukce. Základní modely mají maximální nosnost 100 kg. Čím je veslovací trenažér větší, má i pevnější konstrukci. Následně maximální nosnost veslovacího trenažéru stoupá na 120, 130 až 150 kg.

Pokud vybíráte veslovací trenažér pro celou rodinu, nebo pro větší počet uživatelů, je třeba vědět hmotnost nejtěžší osoby. Samozřejmostí je i rezerva tohoto údaje. Pokud vážíte 90 kg, určitě nevybírejte veslovací trenažér s maximální nosností 100 kg, i když se do limitu vejdete. Čím větší rezerva, tím automaticky méně namáháte celou konstrukci a prodlužujete životnost samotného trenažéru.

Značka veslovacího trenažéru

Na trhu najdeme několik výrobců veslovacích trenažerú. Pro Vaši koupi doporučujeme ověřené světové značky, které nabízejí své výrobky již desítky let a najdou se mezi i takové, které v oblasti sportu produkují již více než 100 let. Mezi nejznámější značky v celosvětovém měřítku patří: SPIRIT FITNESS (USA), CONCEPT (USA), LIFE FITNESS (USA), Hammer (Germany), FINNLO (Germany), KETTLER (Germany), BH FITNESS (Spain), TUNTURI (Fin), LIFESPAN (USA), FIRSTDEGREE (NL).

Americké značky trenažérů patří mezi špičku a to z důvodu velkého domácího trhu a poptávky již od 50-tých let. Za tyto roky nasbírali obrovské množství zkušeností a fitness trh v USA, je největší na světě.

Jak se vyhnout montáži vesláku?

Ne všichni jsme kutilové s garáží plnou nářadí. Co uděláte v tom případě, že se u vás doma konečně objeví váš vytoužený pomocník a vy se najednou ocitnete v situaci, že ho třeba smontovat?

Většina seriózních výrobců dodává s trenažérem i nářadí, které vám postačí na montáž, ale není to vždy jednoduchá záležitost, zejména, pokud s tím nemáte zkušenosti.

Prodejci, kteří zajišťují i montáž vás zbaví této noční můry a vy si zatím můžete klidně popíjet svou lahodnou kávu.

Tip: Vyhledávejte prodejce, kteří vám zajistí montáž trenažéru. Nemusíte tak nic skládat a máte záruku, že trenažér bude složen správně. Přitom ušetříte i množství času, který můžete věnovat své rodině.


Jakou záruku servis může mít veslovací trenažér?

Při výběru nezapomínejte na velmi důležitou věc, jakou je délka poskytované záruky na veslovací trenažér. Zákonná lhůta v EU je stanovena na 24 měsíců. Některé značky poskytují prodloužené záruky na celý trenažér, nebo různě dlouhé záruční doby na jednotlivé části.

Například německá značka FINNLO poskytuje 3 letou záruční dobu na celý trenažér, americká značka SPIRIT FITNESS poskytuje doživotní záruku na rám výrobku a podobně.

Velmi důležitou informací pro vás je či k samotnému trenažéru nabízí prodejce i "servis přímo u zákazníka". Ne všichni prodejci ho poskytují. Pokud nastane nějaký technický problém, tak zjistíte, že je to velmi podstatná a praktická věc.

Každý trenažér je přece jen stroj a může se pokazit, ať je jakkoli kvalitní. Podstatné je, že pokud se problém vyskytne, nemusíte trenažér balit a posílat zpět k prodejci. Představte si, že máte trenažér, který váží řekněme jen 40 kg. Nyní byste ho měli rozebrat, dát do krabice (tu jste mezitím určitě zahodili, vždyť kdo by opatroval obrovský prázdný obal) a nějakým způsobem doručit k prodejci.

Pokud se vám podaří trenažér rozebrat a sehnat nějakou krabici, do které se vejde, nastane problém s dopravou. Kurýrní společnosti vám s radostí vyjdou vstříc, jenže pokud nejste smluvní partner (což určitě nejste), tak přeprava takového trenažéru vyjde i na stovky korun.

Tip: Zkontrolujte si poskytovanou délku záruční doby a hledejte prodejce poskytujícího servis přímo u zákazníka.

Velmi rádi jsme se s vámi podělili o naše dlouholeté zkušenosti ve fitness oboru, ve kterém pracujeme již od roku 2008. Věříme, že uvedené informace byly pro vás užitečné a pomohou vám při výběru vašeho ideálního společníka, který vám pomůže při naplňování vašeho cíle nebo snú, ať už jde o vysněnou postavu, vynikající kondici, nebo vyřešení zdravotních problémů. Naše společnost je přímým dovozcem několika značek a také výhradním distributorem do České Republiky a na Slovensko.

Taktéž dodávame produkty naším zákazníkům z Rakouska, Německa a zbytku EU.

Pon-Pia - 8:00-16:00     +421 911 336 625      info@solid-fitness.cz
Paypal MasterCard Visa Maestro MasterCard Electronic Visa Pay Dinners Club International
© 2016-2018 Solid-fitness.cz | Invex Trade, s.r.o. | Všechna práva vyhrazená.